- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
шкідливість паління

>Паління і здоров'я
>Дія нікотину
>Паління і здоров'я зубів
>Погляд зсередини
>Паління і вагітність
>Паління: ціна паління - життя!
>Паління вбиває жінок раніше, ніж чоловіків
>Навколишній тютюновий дим


Навколишній тютюновий дим

Існує думка, що вдихання навколишнього тютюнового диму, що часто називають пасивним палінням, є причиною деяких хронічних захворювань. «Бритиш Американ Тобакко» думає, що наукові дані, зібрані за останні 20 років, не підтверджують цю гіпотезу.

Що таке навколишній тютюновий дим?
Навколишній тютюновий дим - це розведена суміш побічного диму від тліючої сигарети й  основного диму, видихуваного курцем.


Дослідження ВІЗ
У ході масштабного дослідження зв'язку між пасивним палінням і раком легень, початого Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я (ВІЗ), не було виявлено значного збільшення захворюваності раком легень серед тих, хто проводить багато часу поруч з курцями. ВІЗ заявила, що дане дослідження підтверджує припущення про те, що пасивні курці піддаються підвищеному ризикові, але навряд чи можна було зробити такий висновок на підставі отриманих даних.

 

У травні 2003 року в журналі British Medical Journal були опубліковані результати широкомасштабного наукового дослідження, у якому взяли участь кілька тисяч дорослих жителів Каліфорнії. У ході дослідження не було отримано підтверджень того, що вплив навколишнього тютюнового диму в домашніх умовах збільшує ризик виникнення рака легень, коронарної хвороби серця  й обструктивного захворювання легень.


Американське Агентство по охороні навколишнього середовища (United States Environmental Protection Agency) заявило в звіті за 1993 рік, що пасивне паління викликає в некурящих рак легень, однак даний висновок був підданий серйозній критиці з боку Дослідницької служби Конгресу США, а один з федеральних суддів оголосив його недійсним.


На дійсний момент наука не має у своєму розпорядженні незаперечні докази того, що пасивне паління цілком безпечне. Разом з тим, наявні наукові дані не підтверджують гіпотезу, що воно є однією з причин раку легень.

 

Основні дослідження
Одним з авторитетних джерел інформації про можливий зв'язок пасивного паління з хворобами серця служать результати досліджень в області профілактики рака Американського онкологічного суспільства (American Cancer Society) і дані національного огляду основних причин смертності, проведеного в США Національним центром медичної статистики. Аналіз цих матеріалів не доводить наявність зв'язку між пасивним палінням і хворобами серця.


Епідеміологічні дослідження не вказують на підвищення ризику виникнення захворювань дихальних шляхів серед дорослих пасивних курців. Клінічні  спостереження за дорослими пацієнтами, що страждають такими захворюваннями, як астма, не дали відчутних результатів, хоча деякі хворі астмою виразно відчувають дискомфорт у напаленому приміщенні.


Результати багатьох досліджень показують, що діти дошкільного віку, що будинку піддаються впливові навколишнього тютюнового диму, набагато частіше хворіють на респіраторні захворювання. Є дані, що дозволяють припустити наявність зв'язку між палінням батьків і раптовою смертністю дітей у дитячому віці. Незалежно від того, чи є пасивне паління однієї з можливих причин цих явищ, ми переконані в тім, що курити в присутності маленьких дітей неприпустимо, особливо, у погано провітрюваних приміщеннях. Ми також переконані в тім, що споживачі тютюнових виробів повинні враховувати інтереси людей, особливо чуттєвих до навколишнього тютюнового диму і страждаючих таких захворювань дихальних шляхів, як, наприклад, астма.
  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен