йде лише про нещасливий, захворілий рак легень.
Проаналізувавши статистику смертей у 2003 р., агентство прийшло до висновку, що середній вік жінок, що умерли від раку легень, – 70 років, а чоловіків – 73 року. Не страждаючим цим захворюванням голландки в середньому доживають до 81 року, а голландці – до 76 років. "Жінки, що умерли від раку легень, були молодіші чим чоловіки, що померли від цієї ж хвороби. Виходить, що нікотин робить на слабку стать більш серйозний негативний вплив", - відзначає агентство. На жаль, його представники навіть не намагаються пояснити причину настільки істотного розходження.
Раніше британські вчені на чолі із сером Ричардом Доллом провели масштабне дослідження (протягом 50 років у ньому взяли участь майже 35 тис. чоловік) і довели, що паління віднімає близько 10 років життя . Правда, якщо кинути курити до 30 років, можна прожити стільки ж, скільки ніколи що не курив людину. У доповіді, опублікованій п'ять років тому англійською Радою по медичних дослідженнях, також уперше встановлювався чіткий взаємозв'язок між палінням і розвитком рака легень. Примітно, що в експерименті, проведеному британцями, чомусь брали участь тільки чоловіка.
Не можна сказати, що результати обох досліджень шокували і дивували: кожна людина, чиє дитинство довелася на часи перебудови і горбачовського "сухого закону", пам'ятає, що кожна викурена сигарета скорочує життя на 15 хвилин. А хворим голландцям якоюсь мірою можна навіть позаздрити, адже в Росії середня тривалість життя в здорових людей значно менше, ніж у жителів Нідерландів, що страждають раком. Хоча, безумовно, краще не хворіти. І по можливості не курити. |