- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
Процес паління
>Фізико-хімічний механізм паління
>Про сигарети
>Україна займає перше місце у світі по кількості курящих чоловіків
>Причини паління
>Що краще – менше палити або курити сигарети зі зниженим вмістом смол?

Що краще – менше палити або курити сигарети зі зниженим вмістом смол?

Тим, хто хотів би знизити ризик для свого здоров'я, зв'язаний з палінням, найкраще узагалі відмовитися від цієї звички. Що ж є більш ефективним шляхом зниження ризиків для тих, хто прийняв рішення продовжувати курити: обмежити

кількість сигарет , що викурюються , або курити продукцію зі зниженим змістом смол?

Менша кількість сигарет
Помірність — розумний вибір у багатьох випадках. Статистикою відзначене збільшення ризику в тих групах, учасники яких курять протягом більш тривалого терміну, споживають більшу кількість сигарет у день, — у порівнянні з групами, що поєднують курців з меншим стажем, що викурюють менше сигарет.

Утім, статистичні дослідження поки не виявили поріг безпеки при палінні, і тому жоден споживач сигарет не застрахований від хвороб, зв'язаних з палінням, навіть якщо він буде намагатися менше курити або курити сигарети з меншим змістом смол.

Сигарети зі зниженим змістом смол
У даний час широко обговорюється питання, чи дійсно споживання сигарет зі зниженим змістом смол скорочує ступінь ризику. У минулому фахівці в області охорони здоров'я вважали , що зниження змісту смол у сигаретах при розробках нової продукції є найкращим способом зменшення ризику для здоров'я.

Багато вчених думають, що сучасні сигарети зі зниженим змістом смол менш небезпечні для здоров'я, чим сигарети 60-х років ХХІ століття . Накопичені наукові дані дійсно свідчать про загальне зниження ризику в порівнянні з продукцією, що містить велику кількість смол. Це стосується, зокрема, захворюваності раком легень . Утім, сигарети з дуже низьким змістом смол — продукція порівняно нова, і тому будуть потрібні досить тривалі дослідження, щоб повною мірою оцінити їхній вплив.

Явище «компенсації»
Головною причиною сумнівів у тім , що споживання сигарет з низьким змістом смол приводить до скорочення ступеня ризику для здоров'я, є так називана «компенсація». Це означає, що, переходячи з одного типу сигарет на інші , споживачі можуть змінювати свою манеру паління. Якщо говорити більш конкретно, існує побоювання, що при переході на сигарети зі зниженим змістом смол курець прагне одержати необхідне йому кількість диму і тому затягується глибше і частіше або закриває вентиляційні отвори фільтра. Наукові дослідження підтверджують, що явище компенсації дійсно існує, однак, як правило, в організм споживачів таких сигарет надходить менша кількість смол, чим в організм споживачів продукції з більш високим змістом смол і нікотину.

Крім того, деякі органи охорони здоров'я стурбовані тим, що повному відмовленню від паління деякі люди можуть віддати перевагу переходові на сигарети з більш низьким зміст смол.

Додаткові дослідження
Ми думаємо, що необхідно провести незалежне дослідження сучасних тютюнових виробів зі зниженим змістом смол, щоб спробувати знайти відповідь на наступне питання: наскільки можливо знизити ризики для здоров'я при палінні сигарет з низьким змістом смол і, зокрема, наскільки при цьому скорочується влучення шкідливих компонентів тютюнового диму в організм споживачів сигарет. Компанія « Бритиш Американ Тобакко » вважає , що уряду , органи охорони здоров'я і тютюнових компаній повинні спільно працювати в цьому напрямку , щоб з'ясувати, чи можуть споживачі тютюнової продукції знизити ризики для здоров'я шляхом скорочення числа сигарет , що викурюються, паління сигарет зі зниженим змістом смол і нікотину, а також відмовлення від паління в більш ранньому віці.

 

  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен