- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
Процес паління
>Фізико-хімічний механізм паління
>Про сигарети
>Україна займає перше місце у світі по кількості курящих чоловіків
>Причини паління
>Що краще – менше палити або курити сигарети зі зниженим вмістом смол?

Україна займає перше місце у світі по кількості курящих чоловіків

Шкідливі наслідки вживання тютюну вже доведені, і все-таки - багато хто або не знають про них, або не хочуть кинути курити, або вже не можуть... Якщо погроза наркоманії сьогодні усвідомлена багатьма країнами світу,

а алкоголізм є долею лише щодо невеликої частини держав, то згубні наслідки епідемії паління ще не оцінені "по достоїнству". У світі дотепер існує представлення про цю шкідливу звичку, як про порівняно необразливу витівку й особисту справу кожного курця.

Але доведено, що в курців з великим стажем у середньому на 22 року менше середня тривалість життя, а рівень смертності серед них утроє вище, ніж серед некурящих. Можна вважати встановленим, що 25% хвороб, що приводять до передчасної смерті, прямо або побічно зв'язані з палінням.

Паління відноситься до тих шкідливим заняттям, пристраститися до яких можна дуже швидко, а от відвикнути…

Соціологічні дослідження свідчать, що значна частина курців (60-70%) намагається позбутися від цієї звички, однак, на думку наркологів, залежність від тютюну може бути такого ж сильної, як і від героїну. Жодне речовина не може конкурувати з тютюном по кількості викликаних їм смертей, тому що він убиває кожного другого свого споживача.

На протяг останнього років ВІЗ і Всесвітній Банк провели глобальне дослідження шкоди, що наносить паління, і, як виявилося, тютюн є більш серйозною причиною смерті й інвалідності, чим будь-яка інша хвороба сама по собі. За період з 1950 по 2000 р.г. у розвитих країнах паління стало причиною майже 62 млн. смертей. На Землі курить 1,3 млрд. людина. 300 млн. живучих сьогодні дітей будуть убиті тютюном у дорослому віці.

Світова громадськість стурбована масштабами і темпами тютюнової епідемії. Особливість цієї епідемії полягає в тім, що ще 50 років тому про її існування ніхто не підозрював. Причина в тім, що між впливом паління і настанням хвороб, зв'язаних з тютюном, існує розрив у часі звичайно в кілька десятків років. Тому, лише починаючи з 50-х років минулого століття, після ретельних досліджень усіх факторів, що впливають на смертність, удалося виявити жахаючі масштаби викликуваної тютюном смертності.

21 травня 2003 року (напередодні Всесвітнього дня боротьби з палінням) 192 країни – члени Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВІЗ), у тому числі й Україна, – схвалили текст угоди «Рамкова конвенція по боротьбі проти тютюну». Конвенція була ініційована ВІЗ. Причиною послужили наукові дані про реальні масштаби впливу споживання тютюну на здоров'я людей: у даний час від викликаних тютюном хвороб у світі щорічно вмирає близько 5 мільйонів чоловік, що значно перевищує число помираючих від тероризму і воєнних дій.. У ХХ столітті від тютюну вже загинуло більш 100 мільйонів чоловік.

Наслідку паління становлять величенну небезпеку для людства, і якщо споживання тютюну не контролювати, він щорічно буде убивати більше, ніж СНІД, туберкульоз, материнська смертність, дорожні аварії, самогубства й убивства разом узяті. Воістину тютюн став зброєю масового знищення, масштаби утрат від якого перевищують утрати від ядерної, хімічної і бактеріологічної зброї разом узятих.

При збереженні нинішніх темпів споживання тютюну у світі до 2030 року ця цифра досягне 10 мільйонів (за прогнозом вчених Единбурзького університету, Великобританія), а всього в ХХІ сторіччі тютюн уб'є біля одного мільярда людей, причому з них 7 млн. смертей буде приходитися на країни, що розвиваються.. Якщо паління в індустріально розвитих країнах щорічно зменшується на 1%, то в цих країнах збільшується на 3%.

Дослідження впливу тютюнового диму на оточуючих людей, звичайно називаного пасивним палінням (хоча вірніше називати його примусовим палінням) почалися тільки в 80-ыі роки минулого сторіччя. Але уже встановлено, що і воно є причиною смерті, хвороб і інвалідності. Вплив тютюнового диму на ті, хто не курить, збільшує ризик передчасної смерті від цілого ряду хронічних захворювань, провокує розвиток онкологічних, серцево-судинних недуг, захворювань органів подиху.

Нерідко можна чути, що паління – просто шкідлива звичка, а сигарети є природним продуктом, отаким загорненим у папір рослиною. Рамкова конвенція поклала кінець подібному до думки, визнавши, що «сигарети є високотехнологічними виробами, розробленими таким чином, щоб створювати і підтримувати залежність, і що багато компонентів, що утримуються в них, і виділюваний ними дим є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними канцерогенами», а також, що залежність від тютюну класифікується як окремий розлад здоров'я.
«Тютюнова» статистики по Україні:

• Україна займає перше місце у світі по кількості курящих чоловіків. Це стосується і старшокласників;
• в Україні курить кожен другий чоловік і кожна п'ята жінка;
• усього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третина всього працездатного населення країни;
• наша країна займає 17 місце в списку країн-лідерів по числу курящих; • щорічний додаток числа курців в Україні (даних експертів ВІЗ) складає не менш 100 000, причому на зв'язані з палінням хвороби приходиться 37 000 смертей серед чоловіків у віці 35-69 років;
• кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років (за даними ВІЗ);
• Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30% юнаків і дівчин (зведення ВІЗ);
• якщо у світі на кожну людину приходиться в середньому 870 викурених сигарет у рік, те в Україні – 1500-1800, тобто 4-5 сигарет у день;
• розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 млрд. доларів щорічно;
• за останні 20 років прошарок курящого жіночого населення України збільшився в 4 рази (за даними НДІ кардіології).

Відповідно до оцінок експертів ВІЗ здоров'я більш ніж на 50% залежить від способу життя, а шкідливі звички мають одне з головних значень.

В останні роки стан здоров'я населення України настільки погіршилося, що ця проблема виріс до рівня погрози національної безпеки. Катастрофічне скорочення термінів життя, перевищення на 7% показників смертності над народжуваністю, різке зниження якості життя окремої людини і здоров'я нації в цілому обумовлює необхідність підняття проблеми паління на один з першочергових державних рівнів.

Зростаюча протягом останнього років смертність в Україні визначається, насамперед, захворюваннями неінфекційної природи, зв'язаними із широким поширенням факторів ризику поведінкового характеру, до яких відноситься і паління.

Країна, що хоче розвиватися, не може допускати втрат, зв'язаних з палінням, серед економічно активної і досвідченої групи населення. У той же час дослідження переконливо доводять, що припинення паління в будь-якому віці дуже істотно зменшує ризик хвороб і смерті. Необхідно зупинити цю страшну епідемію.

"Питання паління має відношення не тільки до суспільної охорони здоров'я, - затверджує генеральний секретар ООН Кофи Аннан. - Мова йде про економічний розвиток на всій планеті. Ми можемо і повинні прикласти більше зусиль до того, щоб обмежити споживання тютюну. Діяти потрібно як у плані законодавства, обмежуючи доступ до тютюну, так і в плані виховання, намагаючись запобігти знаходження молоддю цієї звички і допомагаючи кинути тим, хто вже почав курити. Тому сьогодні я приєднуюся до заклику, зверненому до курців повсюдно: "Залишіть паління в минулому!". "Кинути курити ніколи не пізно, - говориться в заяві Аннана. - Ніколи не пізно також довідатися, що життя після цього стане краще".

  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен