- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
як кинути палити
>Для тих, хто хоче кинути курити
>Чи можливо кинути курити?
>Ліки від паління
>Курець платить двічі
>Правила психологічної самопідготовки
>Прийоми подолання гострого бажання закурити
>Тактика поводження у випадку зриву

Для тих, хто хоче кинути курити

Часте бажання закурити виникає по асоціації. Наприклад, якщо людина звикла копати город із сигаретою в роті, то коштує йому взяти в руки лопату, як він відразу закурює. Це характер паління по типі СТИМУЛЯЦІЯ. Якщо у вас такий тип паління, то вам належить навчитися відволікати себе.

Найкраще – за допомогою фізичних навантажень. Спробуйте з першого дня, коли ви вирішили кинути курити, кожних 30-40 хвилин своїх занять або роботи переривати 10-хвилинною навантажувальною паузою: зробіть невелику розминку, 20-30 присідань, позаймайтесь на тренажері, відіжміться від статі, підтягніться на турніку і т.д. Фізичне навантаження гарановано “стирає” з пам'яті запах тютюнового диму і на годин-півтора полегшує стан.

Бажання закурити в прихильників паління по типі гри із сигаретою формується при спогаді, з ким вони курили, якими сигаретами їх пригощали, у який вони були упакуванню. Тобто, у свідомості курця домінує образ власного “я”. Придушити в собі виникаюче бажання закурити нескладно: досить пошукати у коморах пам'яті більш значимі і хвилюючі образи, чим образ власного “я”, що плаває в клубах сигаретного диму. Варто навчитися цьому, і домінанта потяга до тютюну поступово зникне.

В основі паління по типі розслаблення лежить помилкове відчуття розслаблення і відпочинку після викуреної сигарети. Погасити в собі бажання знову закурити такому курцеві теж нескладно. Треба тільки знайти такий вид занять (книга, музика, малювання, наприклад), віддаючи якому він би почував себе відпочиваючої.

Якщо ваш тип паління – підтримка , то кращим засобом рятування від бажання закурити буде як би замісна терапія: наприклад, поставте на місце, де звичайно стояла попільниця, коробці з льодяниками. У кишені носите не пачку сигарет, а жувальну гумку. Виникаюче бажання закурити ви можете легко нейтралізувати ковтком сподіваючись, соку. Якщо у вас завжди буде із собою що-небудь “закинути в рот” щоб перебити смак тютюну, що довго зберігається у свідомості, з цією шкідливою звичкою ви справитеся без праці.

Люди зі звичкою до паління закурюють тільки в колі курящих, заодно з іншими. Незважаючи на те, що вони викурюють до 10 сигарет або цигарок, у них немає бажання закурити в ситуації, що до цього не розташовує. Тому відмовлення від паління для них зовсім безболісний. Але рано або пізно при щоденному палінні “за компанію” вони як правило перетворюються в запеклих курців.

При палінні по типі звичка не формується патологічний потяг до тютюну. Тому самостійне відмовлення від паління не супроводжується неприємними відчуттями. Досить твердо вирішити кинути курити і призначити день, коли ви це зробите. Успіх гарантований! Поступово зникне тютюнова інтоксикація і ваш організм очиститься від отрутних з'єднань, що ви вдихали з тютюновим димом.

Важливо в період відвикання не перевіряти себе на “стійкість”. Запам'ятаєте: потяг до тютюну іде в підсвідомість і завжди готове “прорватися” назовні і знову опанувати вашою свідомістю.

“Спрага” як тип паління свідчить про досить складні механізми тютюнової залежності, що сформувалися в організмі. Тому, якщо ви хочете самостійно спробувати кинути курити, не прибігаючи до медичної допомоги, виконаєте кілька умов. Насамперед обміркуйте гарненько, чому паління стало для вас неприйнятним. Наприклад, ви стали задихатися, піднімаючи навіть на другий поверх, а по ночах у вас стало хворіти серце. І тому мотив “я не хочу докуритися до інфаркту” буде для вас досить переконливим. Або, наприклад, виявилася алергійна реакція на тютюновий дим у вашої дружини або дитини. Це теж вагомий привід попрощатись з пагубною звичкою. Звичайно ж не варто чекати, поки життя поставить вас у таке положення, коли кожна викурена сигарета в самому буквальному значенні буде скорочувати дні вашого життя або близьких людей. Набагато розумніше вже сьогодні, поки ви повні сил і здоров'я, знайти такий мотив відмовлення від паління, який би переважував сумнівне задоволення від вдихання тютюнового диму. Скажемо, “я не буду більше курити, тому що це віднімає багато грошей з мого бюджету”, або “у моєї нової квартирі дорогі меблі, і я не хочу, щоб вона пропахнула тютюном”, або “мої колеги вважають мене ледарем, коли я раз у раз ходжу на перекури”...

Отже, мотив відмовлення від паління визначений. Тепер переходите до рішення другої задачі: призначте дату припинення паління. Можна пристосувати неї до дня народження або початкові відпустки. Деякі не так тягне курити в умовах мікро стресів, виробничих авралів. І якщо ви помітили за собою таку особливість, призначайте дату відмовлення від паління на кожній з будніх днів, коли роботи невпроворот. Є люди, що курять тільки на роботі, а будинку, у тиші і спокої, них до сигарети не тягне. Тоді їм краще кидати курити в перший день відпустки або у вихідні.

Отже, ви вибрали мотив і визначили дату припинення паління. Але як кинути курити? Відразу одно моментно або поступово скорочувати число сигарет, що викурюються? Обоє шляхи прийнятні. Однак запам'ятаєте: якщо підете по першому шляху – припинити курити відразу і назавжди – перед трохи важких, що випробують силу волі днів. Але через 3-4 дня тяга до паління почне слабшати...

Буває, у перші дні уявне бажання закурити може не з'являтися зовсім. І все-таки приготуйтеся до того, що через 2-3 тижні воно дасть про себе знати, виникне зненацька. І якщо ви устоїте, зникне назавжди.

Якщо ж ви вирішите поступово знижувати кількість сигарет, що викурюються, отут треба бути готовим контролювати себе 1,5-2 місяця.

На першому етапі відзначте час викурювання кожної сигарети й установите тимчасові інтервали між палінням. Запам'ятаєте, у який час бажання закурити було особливе сильним і тяжкопереборним. Ви переконаєтеся, що найбільш сильне, нездоланне бажання закурити виникає не частіше 8-10 разів усунь. Якщо ви курите 15 або більше сигарет або цигарок у день, ви в стані безболісно зменшити цю кількість до 8-10 штук у день.

Тепер візьміть собі за правило не курити:

  • при пробудженні і перед тим, як заснути;
  • натще;
  • у приміщенні, де знаходяться некурящі;
  • під час виконання будь-якої фізичної роботи.

Наступний етап – відмовлення ще від 4-5 сигарет у день. І з цим можна справитися, якщо:

•  відтягнути закурювання першої сигарети, наприклад, зі сніданку до обіду;

•  докурювати сигарету тільки до середини;

•  не прикурювати вже погаслу сигарету.

Якщо при цьому ви станете більше бувати на свіжому повітрі, відробите для себе систему фізичних навантажень (гімнастика, біг, лижі або велосипед і т.д.) то згодом зрозумієте, що залишилися 3-4 наполовину недопалені сигарети сталі вам абсолютно не потрібні.
  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен