- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
Процес паління
>Фізико-хімічний механізм паління
>Про сигарети
>Україна займає перше місце у світі по кількості курящих чоловіків
>Причини паління
>Що краще – менше палити або курити сигарети зі зниженим вмістом смол?

Причини паління

Однієї з основних причин початку паління є цікавість. Інша причина початку паління в молодому віці — наслідування дорослим. У некурящих родинах курящими стають не більш 25% дітей, у курящих родинах це число перевищує 50%. У багатьох паління

пояснюється наслідуванням курящх товаришів.

Незалежно від характеру причин, що штовхнули на паління, воно, як правило, повторюється. Бажання покурити, вдихнути аромат тютюнового диму і затягтися приходить непомітно, але, на жаль, стає усе більш сильним. Згодом паління перетворюється в звичку.

Звичка курити настільки міцно ввійшла в побут, що зовні здобуває вид необхідної життєвої потреби. Багато хто і години не можуть обійтися без сигарети. Курять ранком після пробудження, до і після їжі, на відпочинку й у напруженій розумовій праці, у традиційному «перекурі» після фізичної роботи і наприкінці дня — на сон прийдешній.

Дуже швидко виробляється своєрідний рефлекс паління, коли вид красиво оформленої пачки сигарет, запах ароматного диму й інші атрибути паління роблять молодого хлопця або дівчину запеклим курцем.

У поширенні паління серед дівчин чималу роль грає мода, прагнення «виглядати красивої». Часто дівчини починають курити в компаніях.

Отже, якщо причинами початку паління в чоловіків є прагнення наслідувати дорослим, ототожнення паління з представленнями про самостійність, силу, сміливості, те в дівчин початок паління часто зв'язано з кокетством, прагненням до оригінальності, бажанням подобатися юнакам.

Але є ще один важливий фактор, що обумовлює звичку до паління — звикання до нікотину. Складові частини тютюнового диму всмоктуються в кров і розносяться нею по організму. Через 2-3 хвилини після вдихання диму нікотин уже проникає усередину кліток головного мозку і ненадовго підвищує їхня активність. Виникабче паралельно з цим короткочасне розширення судин мозку і рефлекторний вплив аміаку на нервові закінчення дихальних шляхів суб'єктивно сприймаються курцем як освіжаючий приплив сил або своєрідне почуття заспокоєння.

Однак через деякий час почуття припливу енергії і піднесеності зникає. Фізіологічно це зв'язано з наступаючим звуженням судин мозку і зниженням його активності. Щоб знову відчути стан піднесеності, що курить через деякий час знову тягнеться за сигаретою, незважаючи на залишившуся послу паління гіркота в роті, рясне слиновиділення і неприємний запах.

Удаваний підйом енергії, заспокоєність, закріплюючи у свідомості після викуреної сигарети, переходять в умовний рефлекс. Курящий переконує себе, що без тютюну він не може нормально працювати, жити, і незабаром він стає дійсним рабом своєї пристрасті.

Нікотин, як і деякі інші отрути, стає звичним, і без нього в силу сталих рефлексів курящій людині стає важко обходитися.

В основі звички до паління лежать індивідуально-різні мотиви, засновані на комплексі умовнорефлекторних зв'язків, що включають у себе процес паління і конкретні умови, у яких він відбувається і закріплюється у свідомості курящих. Наприклад, уставши через стіл після обіду, що створив відчуття комфорту і насичення, що курить закурює, і приємні відчуття від прийому їжі відносить не на рахунок нормально йде травлення, а на рахунок паління.

Це враження закріплюється у свідомості, і всякий раз після прийому їжі курящий хочеться курити. У більшості курящих таких звичок входить у розпорядок звичайного життя і стає потребою.

 

  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен