- Почему китайцы не курят?
- Потому что они и так маленькие и желтые!
ще анекдоти...
Начальник отдела входит в кабинет и орёт на сотрудников:
- Я же сказал: во время работы курить запрещается!
На что получает ответ:
- А кто работает?
ще анекдоти...
Кто сказал что курение не влияет на голос женщины? Попробуйте, сидя на диване, стряхнуть пепел на ковёр!
ще анекдоти...
Её поцелуй напоминал глоток теплой водки, которой прополоскали пепельницу...
ще афоризми...
Про паління
>Що таке паління тютюну?
>Історія тютюну
>Сигарети
>Сигари
>Трубки
>Кальяни

Трубки

У древніх цивілізаціях паління, або вдихання диму, було зв'язано в основному з релігійними ритуалами. Це підтверджують археологічні відкриття в скіфських гробницях, на півдні Європи, в Африці, і, звичайно, у місцях розселення племен американських індіанців.

Пізніше з'явилися глиняні і дерев'яні, рідше металеві трубки немудрої циліндричної форми.

Перші європейські трубки робилися з глини за зразком індійських, а першими їхніми власниками були іспанські і португальські матроси. Наприкінці 16-початку 17 століття в зв'язку зі зростаючим споживанням тютюну попит на трубки був дуже великий.

До середини 17 століття більш половини працездатного населення Гуди було зайнято в цій галузі, а в 1641 р. Трубки з Гуди поставлялися в усі європейські країни і копіювалися місцевими виробниками. Із середини 18 століття в Гуди роблять і більш витончені трубки, прикрашені живописом або різьбленням, покриті глазур'ю і поліровані. Глиняні трубки робляться в Гуди й у наші дні.

Останньою" революцією" стала популяризація трубок з металевим черешком - Falcon -у 50-і роки нашого століття. В Франції виробництво глиняних трубок почалося з копіювання голландських і поступово сконцентрувалося в двох на фабриці в Сент-Омере й в Арденнах, де обґрунтувалася знаменита своїми скульптурними трубками фірма " Gambier" . Оскільки Франція майже безупинно знаходилася в стані війни, трубки тут міцно ввійшли в армійський побут, і з'явилася потреба в менш тендітному, чим глина, матеріалі. У Пруссії із середини 18 століття ведучими виробниками трубок були фабрики в Стеттині і Кенігсберзі.

Перша фабрика виробів з порцеляни в Мейссені випускала, серед іншого, і чашечки для трубок (у 17 столітті вже з'явилися окремі з вишневого дерева, рогу, янтарю й інших матеріалів) . До початку 17 століття трубки були маленькими в зв'язку з дорожнечею тютюну. До середини 17 століття вже існували трубки до 36 див.

Щоб уникнути гіркого присмаку дерев'яні трубки викладалися зсередини глиною, а фабрика в Ульме робила із середини 17 століття дерев'яні трубки зі срібними наповнювачами. Перші трубки з бриара - нині самого популярного матеріал-з'явилися в I половині 19 століття на півдні Франції.

Центром світового виробництва бриарових трубок стало французьке місто Сент-Клод , відомий своєю багатою традицією деревообробних ремесел. У наші дні в Сент-Клоді, як і раніше знаменитому своїми трубками, сім фірм роблять близько 700 тисяч трубок у рік. А до оголошення монополії, з початку 19 століття в Європі, особливо в Австрії й Угорщині, з пінки робилися дуже красиві трубки, що часом є дійсними творами мистецтва, з бурштиновими мундштуками. Такі трубки, легке і пористі, забезпечують приємне паління, але вони недовговічні -" живуть" не більш року.
  Copyright ® 2005 Derebon&Co. All rights reserved.
Ідея та розробка Денис Каспришен