C H I Д
2002 рiк.

Що таке СНІД?

СНІД - декодифікується як Синдром Набутого Імунно-Дефіциту. Людина набуває цей синдром через свої вчинки та поведінку (хвороба не є генетичною складовою; але вона може передаватися від матері до дитини у зародковому стані, під час пологів та годування материнським молоком). Хвороба вражає імунну систему, яка є своєрідним бар'єром-охоронцем від інфекцій та хвороб. СНІД підриває систему охорони, тому організм не спроможний захистити себе від численних хвороб, а також від так званих умовно-патогенних (можливих) хвороб - ослаблена імунна система робить виникнення цих хвороб можливим. Синдром - це зібрання хвороб та інфекцій. Саме від них хворі на СНІД і вмирають, СНІД спричиняється вірусом ВІЛ (Відсутність Імуннодефіциту Людини). Вірус ВІЛ, як і інші, віруси, атакує клітину і продовжує там існувати, інакше кажучи, клітина стає своєрідною фабрикою репродукції вірусу. ВІЛ - ретровірус, генетична основа якого РНК (рибонуклеїнова кислота). Через фермент (зворотну транскрипцію) РНК перетворюється на ДНК у клітині людини (дезоксирибонуклеїнову кислоту)

ЯК ВІЛ РУЙНУЄ ОРГАНІЗМ?

Клітини, які атакують ВІЛ, відомі як клітини Т4 або "хелпери". Це білі кров'яні тільця, що створюють передову лінію охорони проти антитіл, які роблять здорову клітину хворою. Вірус з'єднується з білковою частиною клітини СD4. На час створення цієї програми (1992р.) дослідники вважали, що СD4 з'єднується із субстанцією під назвою gР120, яка покриває ВІЛ. Клітини під назвою макрофаги теж притягують вірус. Макрофаги - це фагоцити у крові.

Імунна система має також клітини Т8 - білі кров'яні тільця, що відключають імунну систему після того, як вона перешкодила інфекції потрапити до організму. Здорова людина має удвічі більше клітин Т4, ніж Т8. Для хворих на СНІД це відношення обернене, тобто клітин Т4 у хворих недостатньо, щоб захистити себе від інфекції, а клітин Т8, що наказують імунній системі припинити охорону - більше, ніж треба. Саме тому до хворих на СНІД легко чіпляються різні інфекції та хвороби.